Specyfika zakupów w sklepach IKEA

Klara Masłowska 15-01-2021

IKEA to sieć meblowa znana na całym świecie. Swe uznanie znalazła także i w Polsce, czego dowodem jest 11 sklepów zlokalizowanych na terenie naszego kraju. Oprócz zakupów dokonywanych w sposób stacjonarnych możliwe są zakupy całodobowe na stronie internetowej IKEA.pl. To doskonała dawka inspiracji i pożądanych produktów. Czym zatem cechują się zakupy w tym sklepie?

Zasady dotyczące wystawiania faktur do paragonów

Od zeszłego roku (1.01.2020) obowiązują nowe zasady wystawiania faktur do paragonów fiskalnych. Ta faktura może być wystawiona jedynie w sytuacji, w której na paragonie widnieje numer identyfikujący nabywcę czyli NIP. Każdy przedsiębiorca, który chce otrzymać tę fakturę musi podać numer NIP jeszcze przed fiskalizacją transakcji na kasie. Bez numeru NIP nie można wystawić faktury. Wszystkie paragony do kwoty 450 zł brutto czy też 100 Euro wraz z NIPem posiadają fakturę uproszczoną, która przypomina zwyczajną fakturę. Posiadanie takich paragonów nie wymaga dodatkowego występowania po tradycyjną fakturę.

Specyfika zakupów w sklepach IKEA

Zakupy przez Internet

W sklepach IKEA możliwe są również zakupy online. Z usługi tej mogą korzystać mieszkańcy całej Polski, gdyż dostawa jest gwarantowana na całym obszarze kraju. Wystarczy zamówić upodobane sobie produkty pod własny adres lub do jednego z najbliższej położonego nam Punktu Odbioru.

Występuje możliwość skorzystania z usługi Zamów i Odbierz. Jednak by być ją zastosować należy dokonać weryfikacji czy dany produkt jest dostępny w sklepie, w którym chcemy odebrać własne zamówienie czy też w sklepie przynależącym do określonego Punktu Odbioru Zamówień. Dzięki temu jeśli mamy daleko do stacjonarnego sklepu możemy udać się do bliżej położonego Punktu Odbioru Zamówień.

Pozostałe opcje

Zakupów można dokonywać również w sklepie stacjonarnym, gdzie każdy produkt możemy sprawdzić od A do Z. Informacje te uzyskamy również, odwiedzając wspomnianą stronę, gdzie znajdziemy wiadomości odnośnie obecnych ofertach i wydarzeniach. Zakupy można dokonywać także drogą telefoniczną, dzwoniąc pod numer (22) 275 05 75.