Grafika reklamowa – studia

Klara Jabłczyńska 16-07-2021

W kategorii studia grafika kraków znajduje się kierunek grafika reklamowa i multimedia, który studiować można na Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. J. Tischnera w Krakowie. Są to studia pierwszego stopnia. Dla osób, posiadających już studia wyższe alternatywą są studia podyplomowe na kierunku grafika reklamowa. Zarówno jedne jak i drugie studia przygotowują do zawodu projektanta z zakresie grafiki użytkowej, a dokładnie obejmując takie aspekty jak multimedia, druk, ilustracja cyfrowa, projektowanie informacji, typografia, skład, identyfikacja i komunikacja wizualna.

Grafika reklamowa i multimedia – studia grafika kraków

Niewątpliwie osoby zainteresowane studia grafika kraków mogą natknąć się na ofertę studiów Wyższej Szkoły Europejskiej, gdyż na tej uczelni można studiować Grafikę reklamową i multimedia na studiach licencjackich. W podstawie programowej zawarto przedmioty zawodowe, odpowiednie do rynkowych nurtów współczesnego projektowania graficznego, które są prowadzone przez doświadczonych ekspertów w tej dziedzinie. Dodatkowo pogłębia się zagadnienia powiązane z zarządzaniem marką, zespołem, projektem oraz te dotyczącej wiedzy na temat odbiorców komunikacji wizualnej. Po pierwszym roku nauki, czyli formalnie II semestrach studenci na tym kierunku stoją przed wyborem specjalności. Mogą wybrać Grafikę reklamową i edytorską, Multimedia i grafikę interaktywną czy User Experience. Każdy student po pierwszym roku ma złożyć własne portfolio, na podstawie którego dokonuje się oceny predyspozycji danego studenta do wybranej specjalności. Występuje możliwość składania portfolio na specjalność Digital Art, która dedykowana jest głównie tym kandydatom, którzy interesują się ilustracją cyfrową, kreowaną za pośrednictwem tabletu i programów graficznych. Absolwenci tego kierunku mogą ubiegać się o pracę w branży gier bądź wydawniczej, takiej jak prasa, projektowanie książek, ilustrowanych publikacji, multimedialnych produktów edukacyjnych, a nawet i próbować swoich sił w branży modowej.

Grafika reklamowa – studia

Grafika reklamowa – studia podyplomowe

Grafika reklamowa to kierunek również przygotowujący do pracy grafika. Pozwala poznać specyfikę pracy w branży reklamowej np. w agencjach reklamy i działach marketingu oraz jako freelancer. Zajęcia na tych studiach podyplomowych przeprowadzane są przez doświadczonych ekspertów z branży reklamowej i wydawniczej. Studia te są szansą do poznania narzędzi niezbędnych w zawodzie projektanta grafiki i zasad używania języka komunikacji wizualnej. Dla weryfikacji osoby zainteresowanie tym kierunkiem mogą sprawdzić jaki poziom reprezentują absolwenci kierunku, co jest dużą podpowiedzią tego, czy rzeczywiście aplikować na te studia czy nie.

Absolwent tych studiów będzie wykazywał wiedzę dotyczącą projektowania materiałów reklamowych i prasowych. Posiądzie umiejętności warsztatowe i artystyczne w zakresie grafiki oraz cyfrowego montażu stron. Ponadto nauczy się operowania kolorem, tekstem, fotografią oraz ilustracją. Będzie prezentować kompetencje z zakresu edycji i umiejętnego wyboru zdjęć do publikacji.

.