W jaki sposób organizować konferencje branżowe?

Klara Masłowska 10-12-2020

Wiele firm chętnie decyduje się na organizacje konferencji i eventów branżowych. Dla przedsiębiorców jest to, bowiem ogromna szansa na wypromowanie swojego produktu oraz na nawiązania kontaktów biznesowych. Należy jednak pamiętać, że konferencja, aby przyniosła zamierzone efekty musi zostać zorganizowana w prawidłowy sposób. Pamiętajmy bowiem, że podczas organizacji eventów branżowych nawet drobny szczegół może zadecydować o naszym sukcesie lub porażce. Co zatem warto mieć na uwadze planując tego typu wydarzenie? Gdzie na terenie Krakowa najlepiej zorganizować konferencje branżową?

Jak organizować eventy branżowe/ konferencje branży e-commerce?

Na początku powinniśmy przede wszystkim właściwie sprecyzować temat konferencji. Dobrze jest od razu zdefiniować cel, jaki będzie przyświecał organizowanemu przez nas eventowi. Pamiętajmy, że aby stworzyć atrakcyjny program konferencji musimy najpierw dokładnie określić grupę docelową uczestników oraz ich potrzeby. Należy także dokładnie zastanowić się, jaką formę prezentacji wybrać. Nie powinniśmy zapomnieć także o właściwej promocji, przyjęcie odpowiedniej strategii marketingowej jest, bowiem bardzo ważne. Duże znaczenie w organizacji eventu branżowego czy też konferencji branży e-commerce ma także obiekt, w którym to będzie odbywało się zaplanowane przez nas wydarzenie. Warto wybrać miejsce położone w centrum miasta, do którego uczestnicy będą mogli w dotrzeć w prosty sposób i które będzie dysponowało odpowiednią liczbą miejsc parkingowych. Dobrze jest również zdecydować się na wybór nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu o wysokim standardzie, w którym to ponadto istnieje możliwość zmiany układu i wielkości pomieszczeń, tak aby sala konferencyjna została jak najlepiej dopasowana do naszych potrzeb. Zwróćmy również uwagę na to, aby pomieszczenia były wyposażone w odpowiednie rozwiązania technologiczne. W Krakowie duże znaczenie będzie miał także region, który jest atrakcyjny pod względem zabytków.

W jaki sposób organizować konferencje branżowe?

Gdzie w Krakowie warto zorganizować konferencje?

Jeżeli planujemy zorganizować konferencje w Krakowie to pamiętajmy, że doskonałym miejscem do urządzenia tego typu wydarzenia jest Centrum Kongresowe ICE Kraków z pięknym widokiem na Zamek Królewski na Wawelu. Dostępny tu zespół sal konferencyjnych obejmuje powierzchnie o wielkości ok 500 m2. Powierzchnie tę za pomocą systemu ścian akustycznych bez problemu można podzielić na mniejsze sale. Ponadto w sali konferencyjnej zapewnione będzie nagłośnienie i niezbędne multimedia. Dostępne są tu również pokoje dla organizatorów, hol z bufetem i toalety. W obiekcie odnajdziemy punkty gastronomiczne, możemy skorzystać także z zewnętrznej obsługi cateringowej. Pamiętajmy, że dobrze zorganizowany event branżowy przeprowadzony we właściwym miejscu może być naprawdę znakomitą wizytówka dla organizatora, dlatego warto zadbać o wszystkie szczegóły i postawić na wybór sprawdzonego obiektu. Jeśli więc szukamy idealnego obiektu na konferencje branżową w Krakowie warto pomyśleć o Centrum Kongresowym ICE Kraków.