Korekta lakieru – usługa, która sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał jak nowy

Klara Machej 16-03-2021

Chcesz, by Twój używany samochód wyglądał, jakby dopiero wyjechał z salonu? Co zrobić by usunąć z niego otarcia, uszkodzenia i rysy? Czy da się pozbyć z auta śladów po nieszczęśliwych sytuacjach na drodze? Nawet, jeśli jesteś genialnym kierowcą, z pewnością życie nauczyło Cię, że wypadki i kolizje zdarzają się najlepszym, niekoniecznie z ich winy. Jest na to sposób - korekta lakieru.

Uszkodzona karoseria? Zdarza się nawet najlepszym kierowcom

Zatłoczone parkingi pod supermarketami i w galeriach handlowych to tylko niektóre z miejsc, w których lakier Twojego samochodu może ulec zniszczeniu. Dodatkowo, spotykane na drodze kamienie, piach, sól – one również uszkadzają lakier samochodowy. Nierzadko zdarza się, że ktoś absolutnie przypadkiem i bez naszej winy zarysuje nasz pojazd. Na szczęście, korekta lakieru pozwoli Ci zapomnieć o tych nieprzyjemnościach. Jest to zabieg autodetailingu, który sprawi, że lakier samochodu na nowo nabierze głębokiego koloru oraz niezwykłego blasku. Auto po nim wygląda idealnie, jakby dopiero wyjechało z salonu.

Korekta lakieru – usługa, która sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał jak nowy

Korekta lakieru samochodowego – co musisz wiedzieć?

Do wykonania korekty lakieru w pojeździe, niezbędne są jego profesjonalne oględziny. Fachowe oko bez problemu zauważy jakiekolwiek uszczerbki w karoserii samochodowej. Mniej widoczne rysy i otarcia bywają niestety trudne do wykrycia, a przed rozpoczęciem polerowania ich również trzeba się pozbyć, dlatego doświadczenie osób wykonujących zabieg jest tak ważne. Kolejny, po oględzinach, krok to kombinacje mocno ścierne, które pomogą usunąć głębsze uszkodzenie lakieru.  Korekta lakieru to zabieg obejmujący wszystkie elementy samochodu, także te plastikowe, jak np. klosze lamp. Troska o detale jest kluczowa, by otrzymany finalnie efekt był spektakularny. Ostatnim etapem całego procesu jest nabłyszczanie karoserii, które nadaje jej blask i głębię koloru.

Profesjonalista czy amator – komu powierzyć korektę lakieru?

 

Korekta lakieru to niesamowicie czasochłonny, ale też niebezpieczny proces. Jest nieodwracalny, dlatego najlepiej powierzyć go osobom, które mają już w tym doświadczenie. Warto zainteresować się sprzętem i narzędziami używanymi w wybranym przez nas salonie autodetailingu. Jakość urządzeń również odgrywa tu dużą rolę.

Jakie zalety niesie za sobą wykonanie korekty lakieru?

Plusów tego procesu jest naprawdę dużo. Przede wszystkim twoje zadowolenie. Kto z nas nie chciałby, by jego samochód zawsze wyglądał idealnie? To oczywiste! Poza tym, auto odzyskuje blask rodem z salonu, a karoseria jest bez skaz. Warto zaznaczyć, że auto z dobrze wykonaną korektą lakieru, zyskuje na wartości! W razie ewentualnej odsprzedaży pojazdu, otrzymamy za niego większe pieniądze. To, jak dbamy o auto oraz to, jak ono wygląda będzie kształtować cenę pojazdu na rynku wtórnym.

Zabezpiecz lakier i unikaj uszkodzeń: powłoka ceramiczna czy folia ochronna XPEL?

Po wykonaniu korekty lakieru warto zabezpieczyć go przed kolejnymi zniszczeniami. Decydując się na folie ochronne XPEL bądź powłokę ceramiczną na lakier samochodowy unikniecie potencjalnych rys i obtarć, a wasz samochód zostanie piękny przez długie lata. Jak to mówią: lepiej zabezpieczać, niż leczyć.