Kozaki za kolano - modowy must have

Anna Kazimierowicz 31-12-2020

Kozaki za kolano, powszechnie znane jako muszkieterki, są modne już od kilku sezonów. Warto się w nie zaopatrzyć, ponieważ są esencją elegancji i wygody. Ponadto zapewniają ciepło w chłodniejsze dni. Na ich korzyść przemawia ponadto optyczne wydłużenie nóg i idealne dopasowanie do spódnic i sukienek. Jest to jeden z ulubionych obuwniczych fasonów wszystkich znawców mody, co jest jak najbardziej uzasadnione. Można stworzyć wiele stylizacji z muszkieterkami w roli głównej.

Kozaki za kolano - modowy must have

Kozaki za kolano – absolutny hit ostatnich lat

Wyrazisty i elegancki look, w którym pojawiają się kozaki za kolano jest jak najbardziej oczywisty. Dopasują się do każdego stroju, w tym sukienek, legginsów, czy też zwykłych jeansów. W każdej odsłonie zwracają na siebie uwagę wszystkich wokół. Dlatego nie potrzebują dodatkowego upiększania, same stanowią największą ozdobę. Wskazany jest umiar i minimalizm w przypadku pozostałych części garderoby. Całość w żadnym wypadku nie może być przerysowana, ani karykaturalna. Wymagana jest naturalna powściągliwość, brak świecidełek. Oczywiście wszystko to ma być odpowiednio dopasowane do rodzaju figury.

Na kim najlepiej prezentują się kozaki za kolano?

Warunek noszenia muszkieterek jest jeden – muszą się one podobać. W przeciwnym wypadku nie ma sensu się zmuszać do ich zakładania. Dotyczy to także Pań o nieco bardziej obfitych kształtach i krótszych nogach. Nie warto rezygnować z kozaków za kolano, lecz pamiętać, że wyszczuplają i wydłużają nogi. Jest tak w przypadku wszystkich modeli w czarnym lub brązowym kolorze. Przy grubszych łydkach może pojawić się problem z założeniem, ale w takich sytuacjach powinno się wybrać buty wykonane w połowie z eko-skórki. Dopasuje się ona do każdej nogi. Kobiety stosują czasami jeszcze jeden patent na wydłużenie nóg – wystarczy założyć rajstopy zbliżone kolorem do kozaków. Efekt murowany! Generalnie stylizacje z muszkieterkami są odpowiednie na każdą porę roku, z wyjątkiem lata oczywiście. Za każdym razem zwrócą na siebie uwagę wszystkich wokół.