Jakie narzędzia wziąć ze sobą w podróż?

Klara Machej 23-07-2021

Wyjeżdżając na wycieczkę czy wakacje organizowane na własną rękę, powinniśmy zawsze brać ze sobą przybornik z narzędziami. W głównej mierze dotyczy to podróżujących samochodem, aczkolwiek kilka ważnych narzędzi może przydać się w każdej chwili i warto mieć je w walizce.  

Nigdy nie wiemy, jaki przypadek może zdarzyć się podczas naszego pobytu poza domem. Najczęstszym przypadkiem jest indywidualne zamknięcie się np. w łazience. Kiedy zatrzaśnięcie się będzie na tyle poważne, że nie będziemy mogli wyjść przy pomocy rąk, prosimy osobę z rodziny o pomoc i przy użyciu odpowiedniego sprzętu, udaje się nam wyjść. Można oczywiście wezwać pomoc hotelową, ale czas oczekiwania może być bardzo długi. 

Podstawowy zestaw naprawczy 

Najważniejszym asortymentem w podróży są wkrętak i kombinerki. Za ich pomocą możemy zdziałać naprawdę wiele i naprawić różnorakie usterki. Dwa wkrętaki o charakterze płaskim i krzyżowym są niemal koniecznością w większości sytuacji życiowych. W naszym przyborniku powinien znaleźć się również ogólny mały zestaw sprowadzony do jednej części, a w jego składzie będący scyzoryk, otwieracz do butelek oraz klucze oczkowo płaskie o najczęściej spotykanych rozmiarach.  

Kiedy nie mamy takiego minitoola, zawsze możemy wziąć chociażby klucz francuski, który pozwoli na dobór odpowiedniego rozmiaru nakrętki. Oprócz tego, przydać może nam się również młotek czy klucz nasadowy.  

Jakie narzędzia wziąć ze sobą w podróż?

Narzędzia do samochodu 

Wybierając się jednak w trasę samochodem, powinniśmy również zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia naprawcze. W pierwszej kolejności skupić powinniśmy się na kluczu do kół, który jest z reguły najczęściej wykorzystywanym narzędziem w trasie. Aby jednak wymienić koło, w naszym asortymencie musi mieścić się podnośnik samochodowy. Te dwa narzędzia naprawcze są obowiązkiem wyposażenia każdego kierowcy.  

Warto również zaopatrzyć się w specjalną, gotową walizkę zawierającą wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria samochodowe, dzięki której naprawimy niemal każdą mniejszą usterkę, zaistniałą na naszej drodze.