Odzyskiwanie hasła do Messengera

Anna Kazimierowicz 19-01-2021

Z Messengera korzysta się masowo na całym świecie. Jest to najbardziej popularny komunikator internetowy i co najważniejsze – całkowicie darmowy. Co ciekawe, nie ma konieczności posiadania konta a Facebooku, by móc korzystać z Messengera. Tym bardziej obawy przed ewentualną utratą hasła rosną. Jednak istnieją sposoby na jego odzyskanie, o których wspominamy w dalszej części artykułu.

Odzyskiwanie hasła do Messengera

Jak odzyskać hasło do Messengera bez konta na Facebooku?

W pierwszej kolejności należy otworzyć aplikację Messengera i wybrać przycisk „nie pamiętam hasła”. Następnie konieczne jest wpisanie numeru telefonu, z którym powiązane jest konto. Po wyborze przycisku „kontynuuj” na wskazany numer zostanie wysłany kod weryfikujący. Zostanie on wpisany automatycznie, jednak konieczne jest upewnienie się o tym, że w urządzeniu jest dobry zasięg. Nie może być również ustawiony tryb samolotowy, ani zablokowane specjalne numery. Jeżeli wiadomość nie pojawia się przez dłuższy czas, można skorzystać z opcji ponownej wysyłki kodu. Gdy wszystko jest już w porządku, użytkownik podejmuje decyzję, czy chce się wylogować ze wszystkich urządzeń, czy też nie. Ostatnim krokiem jest wpisanie nowego hasła, a później powtórzenie go i zapisanie zmian.

Ochrona przed niepożądanym zmianami

W ostatnim czasie nieco bardziej wzrósł odsetek wyłudzeń za pomocą dostępów do portali społecznościowych. Dlatego konieczne jest zwracanie uwagi na wszelkie podejrzane wiadomości w Messengerze. Hakerzy w celu wzbudzenia zaufania wysyłają w imieniu znajomych prośby o wejście w różne linki. Pod żadnym pozorem nie można tego robić. W ten sposób okrada się wielu ludzi z całego świata. Dla własnego bezpieczeństwa warto zatem regularnie zmieniać hasło do komunikatorów. Nie tylko w sytuacji, gdy go zapomnimy, ale i bez powodu. Administratorzy znanych portali i komunikatorów dostarczają użytkownikom wiele narzędzi, które pozwalają na zachowanie większej ostrożności i bezpieczeństwa. Przykładem może być uwierzytelnianie dwuskładnikowe, dzięki któremu logowanie z innego urządzenia wiąże się z wysyłaniem odpowiednich komunikatów.