Jak usunąć niechciane zdjęcie z Facebooka?

Klara Masłowska 30-12-2020

Facebook to portal, na którym ludzie publikują różnego rodzaju treści. Jest to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, więc wiele osób szczególnie chętnie dodaje tam swoje zdjęcia. Co jednak w sytuacji, gdy po pewnym czasie stwierdzimy, że udostępnione przez nas zdjęcie nie stawia nas w pozytywnym świetle. Czy można usunąć zdjęcie, które zostało dodane na Facebooku?

Jak usunąć zdjęcie z własnego profilu?

Zdjęcie, które opublikujemy na własnym profilu po upływie pewnego czasu z różnych przyczyn może przestać się nam podobać. Na szczęście usunięcie niechcianego zdjęcia z własnego profilu nie jest trudne. Wystarczy, bowiem wybrać konkretne zdjęcie, które umieściliśmy w galerii, otworzyć je, kliknąć na pole „Opcje” a następnie z proponowanej listy wybrać „Usuń to zdjęcie”. Na koniec wystarczy już tylko potwierdzić swoją decyzję i gotowe. Wszystkie dodane przez nas zdjęcia odnajdziemy na swoim profilu w polu „Zdjęcia”-„Twoje zdjęcia”.

Jak usunąć niechciane zdjęcie z Facebooka?

Jak usunąć własne zdjęcie umieszczone na profilu znajomego?

Jeżeli natomiast nie podoba się nam zdjęcie, na którym się znajdujemy, a które zostało dodane nie przez nas, a przez innego użytkownika najprostszym rozwiązaniem byłoby poproszenie go o usunięcie danej fotografii. Jeżeli jednak taka osoba odmówi wówczas mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza to sytuacja, w której zdjęcie dodane przez naszego znajomego w żaden sposób nie narusza naszej strefy osobistej, jednak wolelibyśmy, aby inni nasi znajomi go nie oglądali. W takim przypadku możemy po prostu usunąć znacznik. Jak tego dokonać? Należy wejść na swój profil i w polu „Zdjęcia” wybrać zakładkę „Zdjęcia, na których jesteś”. Na konkretnym zdjęciu trzeba wybrać pole „Opcje”, a następnie „Usuń znacznik”. Pamiętajmy, aby potwierdzić usunięcie. Jeżeli zaś nie chcemy, aby znajomy dowiedział się usunęliśmy znacznik ze wstawionego przez niego zdjęcia to po wybraniu niechcianego zdjęcia pod nazwiskiem znajomego i datą zdjęcia należy wybrać opcje „Ukryj na osi czasu”. Czasami może zdarzyć się jednak i tak, że ktoś opublikuje zdjęcie, które kompromituje nas i upokarza i w nawet nie bierzemy pod uwagę takiej opcji, aby to zdjęcie mogło dalej pozostać na Facebooku. W takiej sytuacji należy zgłosić dane zdjęcie do administratora poprzez wybranie opcji „Uzyskaj wsparcie lub zgłoś zdjęcie” i szczegółowo opisać zaistniałą sytuację.