Catering sushi – dlaczego warto regularnie zamawiać sushi?

Klara Machej 26-03-2021

Sushi jest najbardziej znanym i rozpoznawanym na całym świecie daniem tradycyjnej kuchni japońskiej. Potrawa ta podbiła także serca i podniebienia Polaków swoim subtelnym, egzotycznym smakiem oraz cennymi właściwościami zdrowotnymi. Sushi jest bowiem nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe, pożywne i niskokaloryczne, przez co możemy sięgać po nie tak często, jak tylko chcemy. W dzisiejszych czasach szczególnym zainteresowaniem Polaków cieszy się catering sushi, który pozwala na zamówienie swoich ulubionych wariantów sushi pod dowolny adres.

W czym tkwi fenonen japońskiego sushi?

Sushi to tradycyjna potrawa kuchni japońskiej. Aktualnie jest znana i lubiana na całym świecie, w tym także nad Wisłą. Nie ma chyba w naszym kraju osoby, która nie słyszała o sushi, a z roku na rok rośnie także liczba miłośników tej oryginalnej potrawy. Na wzrost popularności sushi wpływa jego coraz łatwiejsza dostępność – w Warszawie sushi zjemy już nie tylko w wyszukanych restauracjach, ale zamówimy także prosto do domu, w ramach usługi catering sushi. Z tej ostatniej szczególnie chętnie korzysta się w ostatnich miesiącach, kiedy dostęp do restauracji stał się bardzo ograniczony.

Sushi jest potrawą powszechnie uznawaną za zdrową i pożywną. Składają się na nią wyłącznie naturalne, starannie wyselekcjonowane i świeże składniki – surowe ryby, owoce morza, warzywa i odpowiednio przygotowany ryż w akompaniamencie dodatków – ostrego chrzanu wasabi, sosu sojowego, czarnych wodorostów nori oraz plastrów soczystego, surowego imbiru. Takiemu składowi sushi zawdzięcza swoje doskonałe właściwości zdrowotne oraz niską kaloryczność. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to potrawa dla każdego, w tym ludzi młodych, osób starszych oraz młodzieży. Mała zawartość kalorii sprawia ponadto, że po sushi mogą bezpiecznie sięgać także osoby na diecie oraz aktywne fizycznie, które muszą zawracać szczególną uwagę na jakość spożywanych przez siebie posiłków.

Catering sushi – dlaczego warto regularnie zamawiać sushi?

Catering sushi w Warszawie – jak to działa?

Najlepszą możliwością, aby aktualnie zyskać dostęp do świeżego, przygotowanego według oryginalnej receptury sushi, jest catering. Na terenie stolicy działa liczna rzesza firm cateringowych, które mają w swojej ofercie tę popularną japońską potrawę. Catering sushi należy jednak wybrać niezwykle starannie, gdyż gwarancją znakomitego smaku sushi oraz jego doskonałych właściwości zdrowotnych jest świeżość użytych składników oraz sposób ich przygotowania. Najlepszą opcją będzie więc firma cateringowa, która specjalizuje się stricte w sushi.

Poszukując sprawdzonego dostawcy, warto także zwrócić uwagę na to, czy wybrana firma oferuje atrakcyjne zniżki i promocje, które pozwolą cieszyć się wyśmienitym smakiem ulubionych wariantów sushi w jeszcze lepszej cenie. Nie bez znaczenia pozostaje także koszt dowozu, który zazwyczaj jest oferowany w gratisie powyżej określonej kwoty zamówienia, na terenie wybranych dzielnic Warszawy. Jeśli natomiast mieszamy poza stolicą, zdecydujmy się na catering sushi realizowany przez firmę, która niewielkim kosztem dowiezie wybrany przez nas zestaw prosto do naszego domu.