Profile aluminiowe led - jak działają i jakie jest ich zastosowanie?

Klara Masłowska 30-03-2021

Należysz do grona osób, którym zależy na funkcjonalnym i dekoracyjnym oświetleniu pomieszczeń? Aluminiowe oprawy sufitowe okażą się dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem. Dzięki miękkiemu materiałowi będziesz w stanie wykonać różne kształty. W sklepie LEDart znajdziesz aluminiowe oprawy halogenowe kwadratowe, okrągłe, podwójne, potrójne oraz poczwórne. Oprawy aluminiowe led dostępne są w podstawowych kolorach: srebrnym, białym i czarnym. Dzięki odpowiedniej oprawie sufitowej jesteś w stanie zapewnić właściwe oświetlenie wnętrza i tym samym nadać mu klimat. 

Obecnie na rynku tego typu rozwiązania występują w wielu odmianach, co pozwala na dopasowanie ich do każdego pomieszczenia.

Oprawa halogenowa wykonana z aluminium

Oprawy aluminiowe led wykonane z aluminium cechują się funkcjonalnością oraz pełnią rolę dekoracyjną. Aluminium jest miękkie, co pozwala na wykonanie różnych kształtów. Na rynku mamy całe spektrum opraw halogenowych. Oprócz kwadratowego, okrągłego, podwójnego lub nawet poczwórnego kształtu, możemy wybrać także lico oprawy aluminiowej led, które może być szczotkowane lub gładkie. Sklep LEDart oferuje nam wybór opraw aluminiowych led w kolorze srebrnym, złotym, białym i czarnym. Jednak to nie koniec - forma LEDart wprowadza na rynek oczka sufitowe, które można dobrać do kolorów danego wnętrza.

Profile aluminiowe led - jak działają i jakie jest ich zastosowanie?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawy aluminiowej led?


Zanim jednak odpowiesz sobie na pytanie, co tak naprawdę Cię interesuje, zastanów się jakie rozwiązania najlepiej wyeksponują najważniejsze elementy wystroju. Jeśli chcesz kupić oprawę aluminiową led, warto zwrócić uwagę na zastosowanie wydajnych i energooszczędnych diod, które zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Oświetlenie ledowe pobiera mniej mocy elektrycznej niż tradycyjne rozwiązania, a co za tym idzie - płacimy niższe rachunki za prąd. Zaletą aluminiowej oprawy led jest fakt, że diody te cieszą się długą żywotnością w porównaniu ze zwykłą żarówką.Strumień światła wysyłany przez diody znajdujące się w oprawie aluminiowej led, zbliżony jest do naturalnego.
Kolejnym plusem oprawy aluminiowej led jest łatwość montażu. Polecane są one przede wszystkim osobom, które poszukują trwałego i taniego w eksploatacji produktu.
Wybierając oprawę aluminiową led warto pamiętać, że jest to rozwiązanie korzystne dla środowiska, gdyż w produkcji diod LED nie stosuje się żadnych toksycznych materiałów.

Aranżacje wnętrz nieustannie się zmieniają, jedne trendy przychodzą inne odchodzą do lamusa. Zmienia się także styl opraw sufitowych. Rozwiązania z wykorzystaniem blachy stalowej przechodzą do historii, z kolei ich miejsce zajmuje atrakcyjna oprawa aluminiowa led, oprawa gipsowa, szklana, czy betonowa. Wszystko zależy od preferencji i potrzeb klienta. Wśród opraw halogenowych wykonanych z aluminium popularnymi kolorami są biały i czarny oraz aluminium szczotkowane i złote. Profile aluminiowe LED pozwalają nam na zabawę kreatywnością w momencie projektowania i tworzenia gotowych opraw. Zaletą profilu led jest możliwość wykonania go na wymiar, wykorzystując przy tym z niezliczonej ilości kształtów. Ciekawą i oryginalną ozdobę mogą stanowić wbudowane moduły LED.