3 kreatywne pomysły na piękne oświetlenie ogrodu

Gabriela Chudoba 10-11-2023

Starannie zaprojektowany ogród to miejsce, które w ciągu dnia sprzyja wypoczynkowi i korzystaniu z uroków słońca, z kolei wieczorem może przeobrazić się w wyjątkową przestrzeń do relaksu i spotkań ze znajomymi. Na niepowtarzalną atmosferę nocą wpływa przede wszystkim oświetlenie, które nadaje tarasom przytulnej atmosfery i niepowtarzalnego klimatu. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy kilka oryginalnych sposobów na oświetlenie takiej przestrzeni.

3 kreatywne pomysły na piękne oświetlenie ogrodu

Nowoczesne lampiony, które występują w wielu pięknych kolorach

Oświetlanie tarasów lampionami to klasyczne rozwiązanie, które jednak mimo upływu lat nie traci na swojej popularności. Dzieje się tak, ponieważ produkowane obecnie lampiony są dostępne w wielu wyjątkowych kolorach i kształtach, co pozwala na tworzenie wyjątkowych kompozycji. Tego typu elementy świetlne można powiesić przy balustradach lub altankach, a także ustawić wokół ścieżki prowadzącej do drzwi domu albo tarasu. Wybierając modele w różnych odcieniach, można łatwo stworzyć niepowtarzalną kompozycję, która wieczorami ożywi ogród.

Funkcjonalne lampki LED, które świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach

Innym godnym uwagi pomysłem na łatwe oświetlenie ogrodu są lampki LED. To energooszczędne rozwiązanie, które może zachwycać swoim światłem nawet przez kilka lat. Ponadto tego typu łańcuchy ledowe mogę mieć różne kształty i kolory, a ze względu na swoją wytrzymałość świetnie sprawdzą się w wymagających warunkach, takich jak zmienne temperatury albo opady deszczu czy śniegu. Dzięki temu są uważana za całoroczną dekorację, która pięknie prezentuje się zarówno latem, jak i zimą.

Wyjątkowe podświetlane donice, które podkreślają piękno roślin

Oprócz montowania łańcuchów świetlnych albo podwieszanych lampionów warto także zadbać o oświetlenie stojące. Nowoczesną i pięknie prezentującą się propozycją są między innym podświetlane donice, które dzięki wbudowanym lampkom ledowym są trwałe, długoletnie i pięknie podkreślają urok poszczególnych roślin. Ponadto są łatwe w montażu i nie wymagają specjalnych połączeń. Dzięki temu można je z powodzeniem ustawić wzdłuż ścieżek, w pobliżu tarasu czy w otoczeniu innych roślin.