Idealne kwiaty do sypialni.

Klara Masłowska 11-12-2020

Warto zauważyć, że istnieją takie gatunki kwiatów, które naprawdę opłaca się mieć w swojej sypialni. I to nie tylko dlatego, że stanowią one miły akcent i ciekawą dekoracje tego pomieszczenia. Pamiętajmy bowiem, że niektóre rośliny doniczkowe poza tym, że doskonale się prezentują to także bardzo skutecznie nawilżają i oczyszczają powietrze oraz posiadają walory terapeutyczne. Możemy spotkać nawet takie kwiaty, które to tlen produkują również w nocy. Oto kilka ciekawych propozycji roślin, które warto trzymać w pomieszczeniu, w którym śpimy.

Aloes zwyczajny

Roślina ta posiada bardzo bogate właściwości lecznicze. Doskonale nawilża powietrze. Ponadto należy dodać, że aloes zwyczajny skutecznie filtruje powietrze z zanieczyszczeń, a tlen wytwarza nawet podczas nocy.

Idealne kwiaty do sypialni.

Robusta – fiskus sprężysty

To kwiat, który idealnie pasuje do sypialni. Prezentuje się wyjątkowo ładnie i elegancko, a ponadto bardzo dobrze oczyszcza powietrze, jest niezwykle skuteczny w pochłanianiu formaldehydu.

Dracena wonna

To bardzo popularna roślina doniczkowa, która posiada ozdobne liście i wyróżnia się ładnym pokrojem. Odmiana Janet Craig jest nie tylko wyjątkowo łatwa w uprawie, ale także doskonale oczyszcza powietrze z takich szkodliwych substancji jak: benzen, formaldehyd czy też trichloroeten. Jeden taki kwiat jest w stanie oczyścić powietrze nawet na powierzchni 10 metrów kwadratowych.

Bluszcz pospolity odmiana „Green Ripple”

Warto zauważyć, że wszystkie gatunki bluszczu bardzo dobrze sprawdzają się w roli oczyszczaczy powietrza. Natomiast bluszcz pospolity „Green Ripple” jest szczególnie polecany do pomieszczeń sypialnianych, ponieważ to właśnie ta odmiana bardzo skutecznie pochłania formaldehyd, a dodatkowo prezentuje się niezwykle efektownie.

Schlumbergera – Grudnik

Jest to kwiat, który nawilża i oczyszcza powietrze, ponadto należy podkreślić, że roślina ta produkuje w nocy tlen. Schlumbergera – Grudnik sam w sobie jest bardzo dekoracyjny posiada, bowiem segmentowane, płaskie pędy, a poza tym na przełomie jesieni i zimy zaczyna pięknie kwitnąć.