Co włożyć na wesele?

Klara Muszakowska 09-08-2021

Główną zasadą ubioru weselnego jest to by nie przyćmić panny młodej. Inne sukienki będą wybierane latem, a inne zimą. O czym jeszcze pamiętać, wybierając swój idealny strój na wesele? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Gość weselny – ubiór

Każda kobieta zaproszona na wesele zadaje sobie pytanie w co powinna włożyć na nadchodzącą uroczystość, jakim jest wesele oraz w jakiej sukience wypada się pojawić na tę okoliczność. Obecnie na rynku jest dość spory wybór sukienek, w których pojawić się można na weselu. Na początek trzeba sprawdzić, czy na danym weselu został narzucony dress code. Kolejna kwestia to styl wesela, czy będzie to uroczysty bankiet czy raczej tradycyjne, polskie wesele. Ważne także jest to o jakiej porze roku jest planowane wesele oraz  czy została nam narzucona jakaś specjalna rola czy po prostu stawiamy się jako zwykły gość.

Co włożyć na wesele?

Podstawowe zasady

O pierwszej zasadzie, mówiącej o nie przyćmieniu panny młodej już wspomniano. Istnieje jeszcze kilka kwestii, które warto poruszyć. Kolejna mówi o tym, by uważać na kreacje w kolorze białym oraz czarnym, mimo, iż są to klasyczne odcienie to nie są mile widziane na wesele. Następna zasada mówi o tym, że trzeba postawić na wygodę, pamiętając o tym, że wesele to impreza, która trwa aż do rana. Dobierając strój należy kierować się zasadami elegancji, dzięki czemu będziemy się czuć modnie i odpowiednio do okazji. Warto pamiętać o tym, że wesele to nie sylwester. Lepiej odpuścić sobie cekiny, krzykliwą biżuterię czy intensywny makijaż. Warto wybierać jakościowo dobre i eleganckie tkaniny, które podkreślą doniosłość uroczystości. Kolejna kwestia to ubiór do Kościoła. Należy pamiętać, że jest to miejsce święte, więc zbytnie odsłanianie ciała, głębokie dekolty i spódnice mini będą po prostu nie na miejscu.

Znaczenie odgrywa także pora roku. Latem należy wybrać bardziej zwiewne kreacje, wykonane z lekkich i eleganckich tkanin. To też pora, w której można zrezygnować z rajstop. Zimą z kolei można postawić na bardziej ciemne kolory, do których obowiązkowo założyć trzeba buty z zasłoniętymi palcami i piętami.