Opaski do włosów - niezbędne akcesoria

Anna Kazimierowicz 20-11-2020

Moda ma to do siebie, że szybko się zmienia, jednak są akcesoria, które w ogóle z niej nie wychodzą. Zalicza się do nich między innymi opaski. Można je zestawiać z rozpuszczonymi oraz związanymi włosami. Pasują zarówno do długich, jak i krótkich. Podkreślają każdy typ urody oraz dodają uroku każdej stylizacji. Odpowiedni dobór opasek może podkreślić indywidualny styl każdej kobiety.

Opaski do włosów - niezbędne akcesoria

Ponadczasowa moda na opaski

Moda na opaski pojawiła się już w latach 60. i 70. ubiegłego wieku i była zaledwie początkiem. W pierwszej kolejności stawiano na ozdoby w stylu pin-up. Czasami stawiano na misternie przewiązywane chusteczki. Następnie rozpowszechniły się cienkie opaski muśnięte brokatem. Wykonane były głównie z plastiku. Wszystko łączyło jedno – kobiety zakładały je wyłącznie na większe wyjścia. Obecnie nie trzeba na nie czekać, by móc w ten sposób przyozdobić swoje włosy. Noszą je celebrytki, mniej lub bardziej znane kobiety. Pasują na każdą okoliczność i bez specjalnej okazji. Warto ponadto przypomnieć kilka najbardziej popularnych rodzajów opasek. Wyróżnia się przecież te z ząbkami, tak zwane pufy headband, apaszki, opaski na gumce, szerokie – pokryte materiałem. Wybór jest naprawdę ogromny.

Kilka zasad noszenia opasek

Przed wyborem odpowiedniego rodzaju opaski do włosów, kluczowe jest to, gdzie się ją zakłada. Do pracy, na spotkanie biznesowe, czy zakupy nie są odpowiednie na przykład opaski imitujące królicze uszy. Na pełną swobodę można sobie pozwolić w zaciszu domowym, kiedy oddajemy się codziennym obowiązkom. Ważną kwestią jest również dobór uczesania, by ozdoba na włosach była eksponowana. Przykładowo w opaskach nieco grubszych, które odstają od głowy, preferowaną fryzurą jest lekkie podkręcenie włosów oraz delikatne kucyki. Podobnie jest w przypadku apaszek, które są równie uniwersalne. Opaski na gumce warto natomiast nosić wzorując się choćby na wzór stylu w latach 70. Wówczas podwijano się pod nie włosy, by zapobiegać ich opadaniu podczas treningów sportowych. Są one na tyle dopasowane, że będą się prezentowały idealnie na każdej fryzurze. Wybór opaski jest oczywiście kwestią indywidualną, bierze się pod uwagę różne czynniki. Pewne jest natomiast to, że trudno wyobrazić sobie lepsze akcesoria do włosów, niż właśnie opaski.