Trendy w modzie dziecięcej na nadchodzący sezon

Karolina Janeczko 29-07-2021

Moda dziecięca jest niczym innym, jak odwzorowaniem trendów występujących w modzie damskiej i męskiej. Wszystkie modne stylizacje i kolory znajdujące się w modowych magazynach równie dobrze mogą odnaleźć przełożenie w szafie dziecięcej. To, czym różnią się dzieci od dorosłych to, że inspirują się nie tylko rodzicami czy ikonami, ale taż bajkami czy grami komputerowymi. Ponadto na ich gust mają wpływ w dużej mierze rówieśnicy, stąd wybierając się z dzieckiem na zakupy warto mieć świadomość tych kwestii. Dziecięcy strój nie powinien składać się wyłącznie z dojrzałych krojów i wzorów, ale łączyć w sobie dziecięce motywy, które są naturalnym i nieodłącznym elementem, towarzyszącym w ich wieku.  Co zatem powinno się znaleźć w garderobie dziecka w sezonie jesień-zima?

Animalistyczne printy

W tym roku na ubraniach dziecięcych królować będą wzory ze świata fauny. Będą obecne na bluzach, prezentując sylwetki zwierzaków czy w formie aplikacji z ich podobieństwami. W tym sezonie dostępne będą buty nawiązujące do rekina, haftki na bluzie z sówką, naszywki na szaliku z podobizną kota czy kapelusze z oczami i uszami. W wielu czapkach i kominach występują różne motywy zwierzęce, a wiele bluz zakończonych jest zwierzęcymi uszami.

Trendy w modzie dziecięcej na nadchodzący sezon

Futrzane elementy

W modzie dla dziewczynek w chłodne dni bardzo często pojawiają się miękkie i futerkowe wstawki oraz przeróżne aplikacje, pompony, kołnierze czy kamizelki. Na wybiegach pojawiły się dziewczęce czapki z uszami, które wykonane były ze sztucznego futerka. Trend ten przyjmuje się bardzo dobrze nie tylko ze względu na swe walory wizualne, ale i dlatego, że jest on niezwykle miły w dotyku.

Paski i kraty

Na jesień i zimę znów powracają typowo szkolne wzory, a mianowicie spódniczka w bordowo-granatową kratę połączona z szarym swetrem i grafitowymi podkolanówkami i bordową kurtką. Dla chłopców dedykowane są białe lub ciemnozielone bluzki z długim rękawem, gładkie spodnie 7/8 i kardigan w pomarańczową czy szarą pepitkę. Na co dzień dzieci należy ubierać w ciepłe trójkolorowe swetry w pasy oraz koszule i płaszcze w brązowo-musztardowe kratki.