Jak urządzić pokój nastolatka?

Anna Kazimierowicz 28-12-2020

Dzieci, które wchodzą w wiek nastoletni zaczynają podkreślać własny indywidualizm, nie tylko przez pryzmat stroju, ale i otoczenia, w którym przebywają. Każdy młody chłopak chce, by jego pokój był zgodny z jego preferencjami. Otoczenie, w którym przebywamy większość czasu w trakcie pandemii stało się niezwykle ważne. Jak zatem urządzić odpowiednio pokój nastolatka?

Jakie meble do pokoju młodzieżowego?

Pokój nastolatka pełni znacznie więcej funkcji, aniżeli tradycyjna sypialnia. To miejsce nie tylko do spania, ale do nauki, odpoczynku i przyjmowania gości. W każdym pokoju nastolatka nie powinno zabraknąć krzesła i biurka do nauki, które powinny być dostosowane do pragnień dziecka. W wyposażeniu pokoju nie powinno zabraknąć wygodnego łóżka, najlepiej decydować się na modele dla dorosłych, gdyż w tym okresie chłopcy szczególnie rosną. Wśród mebli nie powinno zabraknąć szafki lub regału na książki i osobiste rzeczy. Przydadzą się również pojemniki na zabawki i inne przedmioty oraz wygodne siedziska. Świetne będą worki do siedzenia, które są w stanie dopasować się do pozycji siedzącego i odciążyć kręgosłup, co w okresie nauki zdalnej jest szczególnie istotne.

Dla prawie już dorosłych panów zaleca się stylistykę loftową bądź ogólniej mówiąc wielkomiejską, którą charakteryzuje otwarta i funkcjonalna przestrzeń oraz odważne wzory i kolory.

Jak urządzić pokój nastolatka?

Jakie oświetlenie?

Urządzając pokój nastolatka należy przykuć szczególną uwagę do oświetlenia. Najlepiej, gdy biurko umiejscowione jest przy oknie. W oknach znajdować się powinny zasłony lub rolety, dzięki którym można regulować dopływ światła do pokoju. Warto zaszaleć z odważnymi roletami – idealnie wpasują się wzory geometryczne, zygzaki czy też pasy. Na biurku nastolatka nie może zabraknąć lampy stołowej, najlepiej takiej z regulowaną wysokością.

Jakie dodatki do pokoju nastolatka?

Świetnym dodatkiem do młodzieżowego pokoju będzie komplet pościeli z kolorowym motywem, ulubionym przez nastolatka. Podobnie należy postąpić w doborze poszewek.