Gumki jedwabne – dlaczego warto ich używać?

Klara Mąka 19-09-2022

Pięknie układające się, lśniące włosy to atrybut każdej kobiety. Zdrowa dieta i pielęgnacja dopasowana do indywidulanych potrzeb to oczywiście podstawa, niemniej warto wspomagać je m.in. stosowaniem jedwabnych gumek do włosów, które w ostatnim czasie zyskały bardzo mocno na popularności.

Gumki z jedwabiu – twoje włosy je pokochają!

Jedwab to luksusowa tkanina często określana mianem królewskiej. Zawdzięcza to swoim cennym właściwościom. Z jednej strony jedwab jest niesamowicie trwały i wytrzymały, a z drugiej zachwyca fantastycznym wyglądem i odczuwalną w dotyku delikatnością. Jest idealnie gładki, nie gniecie się i nie odkształca, a przy tym nie gromadzi kurzu i pyłków oraz wilgoci. Szyje się z niego elegancką odzież, bieliznę czy pościel, ale również akcesoria takie jak gumki do włosów. Nie bez powodu wzbudzają one tak ogromne zainteresowanie i robią furorę wśród przedstawicielek płci pięknej, którą dużą wagę przykładają do kondycji swoich włosów. Gumka z jedwabiu to nieduży wydatek, który zapewnia mnóstwo korzyści.

Gumki z jedwabiu – dlaczego warto ich używać?

Po gumki jedwabne opłaca się sięgać z wielu powodów. W pierwszej kolejności uwagę przykuwa ich atrakcyjny wygląd. Odznaczają się ponadczasowym charakterem – pasują do każdej stylizacji. Poza tym z powodzeniem można zakładać je również na noc. To doskonały sprzymierzeniec w codziennej pielęgnacji włosów. Jedwab ma gęstą strukturę, dzięki czemu jest idealnie gładki – to z kolei sprawia, że wykonane z niego gumki nie niszczą włosów. Nie szarpią ich i nie wyrywają, a włosy nie puszą się i nie elektryzują. Jeśli ktoś spina włosy na noc, nie musi się obawiać, że rano będzie kłopot z ich rozczesaniem. Jedwabne gumki nie przyczyniają się do powstawania odgnieceń na pasmach, co jest niestety typowe dla tradycyjnych gumek. Dodatkowo świetnie nawilżają włosy, ale się z nich nie ześlizgują. Trzymają się dobrze i solidnie, nie trzeba się zatem obawiać, że zsuną się w najmniej spodziewanym momencie.

Gumki jedwabne – dlaczego warto ich używać?

Jak dbać o jedwabną gumkę do włosów?

Aby jedwabna gumka do włosów służyła długo i zachowała swój elegancki wygląd, należy o nią dbać we właściwy sposób. Zalecane jest pranie jej w letniej wodzie z dodatkiem płatków do prania, płynów do delikatnych tkanin lub delikatnego szamponu do włosów. Warto w tym miejscu przypomnieć o tym, że jedwab nie lubi wyżymania i pocierania. Nadmiar wody trzeba ostrożnie odsączyć, a następnie pozostawić gumkę do wyschnięcia. Samo pranie nie powinno trwać raczej krótko, ponieważ jedwab ma to do siebie, że jeśli zostanie pozostawiony w wodzie na dłuższy czas, to może się porozciągać.

Gdzie kupować jedwabne gumki do włosów?

Obecnie nie ma żadnych problemów z nabyciem jedwabnej gumki do włosów – można ją kupić np. w różnych drogeriach. Niemniej najlepiej w tego typu akcesoria zaopatrywać się w sprawdzonych sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów z jedwabiu. Warto zwrócić uwagę na jakość materiału – powinien być to wysokogatunkowy jedwab naturalny. Najczęściej jest to jedwab morwowy.