Jaki ekspres do kawy najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni?

Kinga Chwała 26-02-2021

Urządzając swoje mieszkania i domy coraz więcej pragnie wyposażyć swoją kuchnię w dobry ekspres do kawy. Pokochaliśmy ten aromatyczny napar, i choć sporo brakuje nam jeszcze do światowych rekordzistów, spożycie kawy ziarnistej w Polsce rośnie dynamicznie z roku na rok. Doceniamy smak i jakość napoju zaparzonego w ekspresie do kawy i niezbyt chętnie pijemy już kawy rozpuszczalne lub zaparzone w szklance czy kubku. To już nie ten smak, o jaki nam chodzi! Pobudzający aromat i pełny smak kawy zaparzonej w dobrej jakości ekspresie to coś, czego potrzebujemy o poranku.

Jaki ekspres wybrać?

Dzięki bardzo szerokiej ofercie sklepu Eltkom.pl każdy z nas znajdzie ekspres do kawy w zadowalającej go cenie i z wymarzonymi funkcjami. W zależności od swoich preferencji możesz zdecydować się na ekspres automatyczny lub półautomatyczny. Wiele zależy od tego, jaką kawę lubisz najbardziej i jaki rodzaj tego napoju planujesz robić najczęściej. Ekspresy wykorzystują różne sposoby parzenia kawy, najprostszy jest ekspres przelewowy. Jego minusem jest jednak co prawda prosta, ale dość długa droga do zrobienia kawy oraz brak możliwości przygotowania małej porcji napoju. Jeśli mieszkasz sam lub we dwoje i zdecydowanie wolisz kawy małe i mocne, zdecyduj się na ekspres ciśnieniowy automatyczny jak model ARIETE CASETTO lub półautomatyczny jak Ekspres Ciśnieniowy Ariete Moderna 1318/00 Czerwony.

Czy kawa jest zdrowa?

Spożywanie bardzo dużych ilości kawy nie jest wskazane, ale w rozsądnych granicach kawa zaparzona w dobrym ekspresie daje nam dużo korzyści, nie tylko w postaci energii i skupienia. Jeśli zatem nie wyobrażasz sobie poranka bez aromatycznej kawy, nie martw się, nie musisz rezygnować z kawy, by jednocześnie dbać o swoje zdrowie. Kawa zawiera kofeinę, która jako związek psychoaktywny pobudza nasz układ nerwowy. Dzięki niej łatwiej nam pozbyć się uczucia zmęczenia, daje nam ona „kopa” do działania, a także poprawia zdolność koncentracji. Czasem sam aromatyczny zapach świeżo zaparzonej kawy potrafi poprawić nam humor. Nadmierna ilość spożywanej kawy może spowodować dolegliwości jelita cienkiego lub choroby wrzodowe, wpływa tez negatywnie na gęstość mineralną kości. Rozsądne ilości maja jednak dobry wpływ na nasz organizm ze względu na antyoksydanty zawarte w kawie, które zapobiegają procesom starzenia się naszego organizmu, zmniejszają ryzyka zachorowania na Alzhemeira, na depresję oraz na chorobę Parkinsona.

Jaki ekspres do kawy najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni?

Kawa jak od dobrego baristy

Ekspresy automatyczne, w których stosuje się kapsułki to z pewnością dobry wybór dla osób, które cenią sobie czas i żyją na pełnych obrotach. Nowoczesny wygląd i wyjątkowa funkcjonalność ekspresu Ariete Casetto 1301 pozwoli Ci cieszyć się pysznym smakiem kawy przyrządzonej w łatwy i intuicyjny sposób. Elegancki design ułatwia wpasowanie ekspresu w wystrój Twojej kuchni. Dla osób pragnących możliwości zaparzenia kawy ze świeżo zmielonych ziaren doskonałym wyborem będzie Ekspres Ciśnieniowy Ariete Kolbowy 1313/10 1600 W, który dzięki zintegrowanemu młynkowi do kawy ułatwi Ci przygotowanie idealnej kawy, rodem z najlepszej kawiarni.