Benefity dla pracowników – jakie warto mieć?

Kinga Chwała 12-09-2022

Dodatkowe, pozapłacowe benefity to coś, na co pracownicy często zwracają uwagę i co zwiększa atrakcyjność pracodawcy na rynku. Opcje o formy tych benefitów ciągle się zmieniają, gdyż dochodzą kolejne opcje gdy pracodawcy wychodzą naprzeciw zatrudnionym. Jakie benefity pracownicze warto więc mieć?

Jakie benefity dla pracowników warto mieć?

Najczęściej spotykanym i najbardziej chwalonym benefitem jest dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej. Dzięki niemu pracownicy mogą znacznie łatwiej i szybciej korzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej bez konieczności czekania w długich kolejkach. Pakiety medyczne różnią się w zależności od tego, z jaką grupą zostanie nawiązana współpraca. W ten sposób pracodawcy jak i pracownicy mogą wybrać opcje i kwoty dopłaty.

Nie mniejsza popularnością cieszą się różnego rodzaju pakiety sportowe, a najpopularniejszym jest Multisport. Pozwala on na korzystanie z obiektów na terenie całego kraju, co jest szczególnie istotne dla firm zatrudniających pracowników z różnych miast w Polsce. To jednak nie jedyna opcja, ponieważ lokalne firmy nieraz decydują się na współpracę z lokalnymi siłowniami, klubami fitness czy też rozdają wejściówki na basen.

W niektórych firma spotyka się także benefity w postaci bonów zakupowych do konkretnej sieci sklepów czy też pod postacią karty do wykorzystania w konkretnych punktach. Jest to także dobry pomysł, ponieważ daje duża swobodę w decydowania, na co wyda się dodatkowe pieniądze.

Benefity dla pracowników – jakie warto mieć?

Innym popularnym benefitem jest dotacja do posiłków czy też oferowanie cateringu na koszt firmy dla zatrudnionych. Opcja ta może być dostępna jako zakup w konkretnej restauracji, dowożenie przez catering zewnętrzny czy też jako bon do wykorzystania w jakiejś sieci.

Z innych benefitów firmy oferują pracownikom bony na edukacje czyli dofinansowania do szkoleń kursów czy nawet studiów podyplomowych czy zaocznych. To także niezwykle kusząca opcja zapewniająca możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

To, na który benefit zdecyduje się firma zależy od wielu czynników, ponieważ niektóre z nich można wkupić dopiero po zatrudnieniu określonej liczby osób. Inne zaś można uzyskać współpracując  podmiotami rządowymi.