Jakie klucze powinny znajdować się w każdym garażu?

Klara Machej 27-03-2021

Narzędzia w garażu nie są potrzebne tylko fanom motoryzacji i mechanikom. Niekiedy możemy spotkać się z sytuacją, że miejsce, w którym z reguły trzymamy samochód lub motocykl, stanie się domowym warsztatem.  

Różnego rodzaju klucze czy wiertaki są często potrzebne nawet do naprawienia czy zamontowania czegoś w domu. Bycie w posiadaniu podstawowych narzędzi z pewnością nie zaszkodzi, a może pomóc nie tylko mężczyznom, ale również i kobietom. 

Bity i wkrętaki 

Popularne śrubokręty to rzecz, która bez wątpienia powinna znajdować się na wyposażeniu każdego domu czy mieszkania. Przy ich użyciu można chociażby dokręcić klamkę od drzwi, nie mówiąc już o częściach samochodowych, motocyklowych czy nawet rowerowych.  

Wkrętaki dzielimy na płaskie i krzyżakowe. To, którego potrzebujemy jest zależne tylko i wyłącznie od kształtu wgłębienia znajdującego się na śrubie czy wkręcie.  

Śrubokręty posiadają wiele rozmiarów. Z tego względu warto zaopatrzyć się w zestaw zawierający każdy z nich i nie martwić się rozrobieniem gwintu na śrubie, co mogłoby doprowadzić do braku możliwości jej rozkręcenia. 

Jakie klucze powinny znajdować się w każdym garażu?

Młotek i kombinerki 

Podstawowym narzędziem w każdym garażu oprócz wkrętaka jest oczywiście młotek. To za jego pomocą możemy wbić w ścianę gwoździe, na przykład w celu powieszenia obrazu. Ten również posiada rozmiary, jednak do najprostszych czynności warto wybrać jeden, który nie będzie zbyt ciężki i będzie dobrze leżał w dłoni.  

Sytuacja ma się podobnie z kombinerkami. Jest to narzędzie, które przydać się może w każdej chwili. Chwytaki te mają na celu zarówno dokręcanie śrub nasadowych, jak i usuwanie gwoździ ze ścian. Można nimi również zaginać różne druty, blaszki itp. 

Klucze nasadowe, płaskie i imbusowe 

Te trzy rodzaje narzędzi przeznaczone są już głównie do elementów motoryzacyjnych, jednak coraz częściej można się spotkać z koniecznością posiadania klucza imbusowego z celu skręcenia fotela lub jakiegoś mebla.  

Klucze nasadowe znajdują swoje zastosowanie chociażby w odkręcaniu kół samochodowych, więc warto mieć go również w bagażniku naszego pojazdu. Do dokręcenia różnych śrub w kosiarkach, rowerach czy innych sprzętach, przydadzą się również klucze płaskie.