Jaki leżak ogrodowy warto wybrać?

Klara Masłowska 11-02-2021

Leżaki ogrodowe z całą pewnością możemy zaliczyć do bardzo przydatnych mebli ogrodowych. To na nich możemy w letnie dni zrelaksować się i wypocząć. Jaki zatem leżak ogrodowy warto wybrać? Czy lepsze są leżaki drewniane czy być może te wykonane z technorattanu?

Jakie cechy powinien mieć dobry leżak ogrodowy?

Leżak ogrodowy musi być odpowiednio wyprofilowany tak, aby był wygodny w użytkowaniu. Dla wielu osób duże znaczenie ma także możliwość regulacji oparcia. Część, na której leżymy powinna być miękka (mogą to być np. odpowiednie poduchy lub materiał syntetyczny), natomiast konstrukcja leżaka musi być stabilna. Do praktycznych dodatków możemy zaliczyć także podłokietniki. Pamiętajmy, że oprócz tego, że leżak ogrodowy musi być wygodny powinien być także estetyczny, trwały i funkcjonalny. Ze względu na estetykę i trwałość do ogrodu raczej nie kupuje się leżaków z plastiku czy aluminiowych rurek, na których umocowany jest materiał. Takie leżaki bardziej sprawdzają się podczas wakacyjnych wyjazdów. Do ogrodu warto wybrać taki leżak, który będzie współgrał z jego przestrzenią.

Jaki leżak ogrodowy warto wybrać?

Leżaki drewniane czy leżaki z technorattanu, które z nich warto zakupić do swojego ogrodu?

Wielu posiadaczy ogrodów docenia leżaki drewniane. Są one bardzo popularnymi leżakami ogrodowymi. Szczególnie trwałe i estetyczne są leżaki wykonane z drewna egzotycznego, ale w ich przypadku należy pamiętać o okresowej konserwacji. W dzisiejszych czasach wiele osób chętnie decyduje się także na zakup leżaków ogrodowych z technorattanu. Takie leżaki również prezentują się niezwykle elegancko, a ponadto nie wymagają od nas przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych. Co ważne w bardzo prosty sposób można utrzymać je w czystości. Drewniane leżaki ogrodowe idealnie pasują do ogrodów naturalistycznych, zaś leżaki z technorattanu do ogrodów urządzonych w tylu nowoczesnym. Jeżeli zaś chodzi o ogrody rustykalne to do nich w zależności od naszych upodobań możemy zdecydować się na zakup czy to leżaków drewnianych czy też leżaków wykonanych z technorattanu.